Do usuwania wszystkich związków żelaza i manganu stosuje się odżelaziacze wody. Urządzenia tego typu działają na różnych podstawach pod względem ich pojemności, a zatem poszczególne parametry wyjściowe cieczy są badane pod różnym kątem. Nie ma uniwersalnego systemu, który byłby odpowiedni dla dowolnej kompozycji chemicznej. Dlatego odżelaziacz wody musi być dobrze skonfigurowany, najlepiej w oparciu o indywidualne testy wody. Na wydajność urządzenia wpływ ma wiele czynników, takich jak na przykład wydajność pompy.
Z czego zbudowane są odżelaziacze wody?
Zwykle odżelaziacz wody składa się ze specjalnego zbiornika ciśnieniowego oraz złoża filtracyjnego, oprócz tego głowicy elektronicznej lub elektromechanicznej. Zwykle usuwanie żelaza odbywa się poprzez napowietrzanie, utlenianie lub wymianę jonów.
W układzie napowietrzania usuwanie żelaza wymaga użycia aeratora, który może być sprężarką mechaniczną lub wlotową. Konieczne jest również posiadanie urządzenia ciśnieniowego z odpowiednią głowicą sterującą i złożem.
Regeneracja jest następnie wykonywana przez płukanie wsteczne, używające przepływów przeciwprądowych. Usuwanie żelaza przeprowadzić można za pomocą sprzętu uzdatniającego polskiej marki Ecoperla, jak na przykład Ecoperla Ironitower lub Ecoperla Oxytower.
Ponadto, odżelaziacze wody polskiej marki Ecoperla są objęte objęty 10-letnim okresem gwarancyjnym! To bardzo korzystne warunki, które warto wziąć pod uwagę jako kolejną zaletę!
Odżelaziacze wody są dostępne na https://www.filtry-do-wody.info/sklep/odzelaziacze-wody/
Napowietrzanie wody przed odżelazianiem
W układzie utleniania odżelazianie wody przeprowadza się między innymi za pomocą hydrofora, koniecznie ocynkowanego. Następnie stosuje się odżelaziacz wody, mający głowicę i zbiornik z odpowiednim złożem. Regeneracja odbywa się za pomocą jedynie przepływu wody.
Rodzaje odżelaziaczy wody
Metodę odżelaziania z napowietrzaniem można przeprowadzić za pomocą bardzo wydajnych urządzeń ze złożem katalitycznym i udziałem hydroforu ocynkowanego lub mniejszych urządzeń łączących w sobie komorę sprężonego powietrza i złoża filtracyjne.
ostatnie komentarze